Półmaraton Warszawski 2024: kilkanaście tysięcy biegaczy na stołecznych ulicach w ramach 18. edycji tej popularnej imprezy biegowej

W niedzielę, 24 marca, odbył się 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, który przyciągnął tłumy biegaczy na ulice stolicy Polski. Belg Dorian Boulvin był pierwszym zawodnikiem, który przekroczył linię mety, osiągając imponujący czas 01:01:58. W kategorii kobiet zwyciężyła niemiecka maratonka Fabienne Königstein, pokonując trasę w czasie 01:09:32. Nie zabrakło również emocji w klasyfikacji związanej z Mistrzostwami Polski, gdzie zwycięstwo odnieśli Mateusz Kaczor oraz Monika Jackiewicz.

Przed głównym biegiem o godzinie 9:30 rozpoczęły się zawody na dystansie 5 kilometrów, czyli New Balance Bieg na Piątkę. Zwycięzcą biegu towarzyszącego, osiągając czas 00:14:37, okazał się Bartosz Jarczok. Wśród kobiet triumfowała Martyna Masłowska, która pokonała trasę w czasie 00:16:35.

18. Półmaraton Warszawski

O godzinie 11:00 ruszyli uczestnicy Półmaratonu. Na trasie o długości 21,097 kilometra pojawiło się kilkanaście tysięcy zawodników. Miejsca na podium zajęli:

33. PZLA Mistrzostwach Polski w Półmaratonie

Podczas 18. edycji Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego miały miejsce 33. Mistrzostwa Polski w biegu na półmaraton, zorganizowane pod auspicjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W tej rywalizacji czołowe pozycje zajęli: