Legia na półmetku rozgrywek Ekstraklasy

Po zakończeniu jesiennej rywalizacji, na czas przerwy zimowej, stołeczna drużyna zajmuje pozycję wicelidera Ekstraklasy. W przedostatnim pojedynku rundy jesiennej Wojskowi pokonali u siebie Lechię Gdańsk 2:1. W ostatnim spotkaniu jesieni warszawianie zremisowali we Wrocławiu ze Śląskiem 0:0. Przerwa zimowa dla Legii potrwa do 29 stycznia, kiedy to będzie podejmowała Koronę Kielce.

– (…) Nasz powrót do walki o mistrzostwo jest lepszy, niż niektórzy prognozowali. Teraz przed nami czas na to, aby się zresetować. Zaczynają się mistrzostwa świata, a my ciężką pracę rozpoczniemy w grudniu. Gratuluję drużynie pierwszej części rozgrywek. Chcemy dalej rozwijać zespół. Życzę Śląskowi wszystkiego, co najlepsze w tym sezonie. Do zobaczenia w stolicy -powiedział w czasie konferencji prasowej, zorganizowanej po meczu Śląsk Wrocław – Legia Warszawa, Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa.

Legia Warszawa, z dorobkiem 32 punktów, na zakończenie rundy jesiennej zajmuje 2. pozycję w tabeli. Wojskowi 9 razy wygrywali, 5-ciokrotnie remisowali, a także 3 razy przegrywali. Bilans bramkowy drużyny trenera Kosty Runjaicia to: 24-19. W Ekstraklasie pozycję lidera zajmuje Raków Częstochowa, którego dorobek, wynoszący 41 punktów, znacznie przewyższa pozostałą stawkę. Ekipa z Częstochowy 13 razy zwyciężała, 2 razy remisowała i 2 razy schodziła z boiska pokonana (bilans bramkowy: 35-12). Podium zamyka Widzew Łódź, który zgromadził 29 punktów – 9 wygranych, 2 remisy i 6 porażek.

W listopadzie Wojskowi rozegrali dwa spotkania.

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)

4. listopada warszawianie pokonali u siebie Lechię Gdańsk. Do przerwy obie drużyny remisowały bezbramkowo. W 57. minucie piłkę przejął Conrado, po czym dograł w pole karne do Kałuzińskiego. Pomocnik Lechii skierował podanie do Zwolińskiego, który trafił z 6 metrów do bramki Legii, dając Biało-Zielonym prowadzenie.  Wyrównanie nastąpiło w 75. minucie, kiedy to Dusana Kuciaka pokonał Bartosz Kapustka. Po strzale pomocnika Legii piłka odbiła się kolejno od poprzeczki i palców bramkarza, następnie wpadła do bramki gości. Wynik spotkania ustalił w 87. minucie rezerwowy Yuri Ribeiro, trafiając na 2:1. Bramkarz najpierw wybronił strzał głową z kilku metrów Kramera, ale skapitulował przy dobitce głową Ribeiro.

Legia Warszawa: 1. Kacper Tobiasz – 29. Lindsay Rose (73’, 5. Yuri Ribeiro), 8. Rafał Augustyniak, 17. Maik Nawrocki – 13. Paweł Wszołek (85’, 28. Makana Baku), 99. Bartosz Slisz, 27. Josué, 67. Bartosz Kapustka, 25. Filip Mladenović – 39. Maciej Rosołek, 20. Ernest Muçi (62’, 9. Blaž Kramer).

Lechia Gdańsk: 12. Dušan Kuciak – 29. David Stec, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak – 79. Kacper Sezonienko (53’, 20. Conrado), 6. Jarosław Kubicki, 4. Kristers Tobers (90’, 10. Bassekou Diabaté), 88. Jakub Kałuziński (73’, 7. Maciej Gajos), 99. İlkay Durmuş – 9. Łukasz Zwoliński (73’, 28. Flávio Paixão).

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 0:0

13. listopada Wojskowi pojechali do Wrocławia, by rozegrać mecz ze Śląskiem w ramach 17. kolejki rozgrywek. Mimo kilku okazji z obu stron, żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Najbliżej trafienia był Josue, który podszedł do jedenastki. Jednakże ofensywny pomocnik Legii przestrzelił rzut karny.

Śląsk Wrocław: 12. Rafał Leszczyński – 4. Łukasz Bejger, 2. Diogo Verdasca (57’, 19. Patryk Janasik), 34. Konrad Poprawa, 6. Daníel Leó Grétarsson, 23. Víctor García – 7. John Yeboah (88’, 11. Dennis Jastrzembski), 15. Nahuel Leiva (67’, 28. Michał Rzuchowski), 8. Patrick Olsen, 17. Petr Schwarz – 9. Erik Expósito (88’, 10. Caye Quintana).

Legia Warszawa: 1. Kacper Tobiasz – 17. Maik Nawrocki (90, 29. Lindsay Rose), 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Yuri Ribeiro – 13. Paweł Wszołek (46, 28. Makana Baku), 99. Bartosz Slisz (90, 8. Rafał Augustyniak), 67. Bartosz Kapustka (90, 11. Róbert Pich), 27. Josué, 25. Filip Mladenović – 20. Ernest Muçi (46, 19. Carlitos), 39. Maciej Rosołek.

Zdjęcie z meczu: Legia Warszawa – Lechia Gdańsk / źródło: legia.com